Kroniki Haradur'a (fragment)

tłumaczenie z krasnoludzkiego: Bidiforst Flatfoot

4.4.3458
Jestem Ardul Haradur i ja nakazuje obyczaj rozpoczynam spisywanie tej kroniki w dniu, w którym z woli króla Baruka V obejmuje te ziemie we władanie. Moje ziemi rozciągają się od Czarnej Wody na południu do wzgórz Tygtew na północy. Nasze ..
#zamazane kilka linijek#
Oraz ruiny zamku, który miejscowi nazywają Argonne.

7.9.3458
Przybyliśmy do ruin Argonne. Zamek jest doskonale położony i bez chwili wahania zadecydowałem, że musimy go odbudować i założyć tu siedzibę. Teraz zastanawiam się czy postąpiłem słusznie. W ruinach są niemal funkcjonalne “miotacze mocy”, jak nazywa je mój arkanista. Mówi też, że wyglądają na elficką robotę. Ale elfy nigdy tu nie mieszkały. Ruiny nie wyglądają na elfickie. Ani na krasnoludzkie. Kto je zbudował?

17.9.3458
Po bliższej inspekcji miotaczy, arkanista przyznał, że nie są elfickie. Opisy runów są w innym języku. Ale, twierdzi, że są tak podobne, że elfickie części będą do nich pasować i może je naprawić.

12.3.3460
Rozpoczęliśmy odbudowę. Podczas odgruzowywania odkopaliśmy wejście do podziemi. Tymczasowo remontujemy północna wieżę i zamieszkamy w niej do ukończenia głównego budynku.

12.7.3460
Odwiedził nas posłaniec smoczych władców. Ostrzegł nas, że zamek chroni strasznej klątwy, zapieczętowanej w podziemiach , która nie może ujrzeć światła dziennego. Możemy mieszkać tu i jej strzec albo ją odkopać i być pogrzebanym razem z nią. Poleciłem przerwać odkopywanie podziemi i rozpocząć budowę kasztelu. Oczywiście nie wierzę smokom, ale nie w mojej mocy się im przeciwstawiać..

#Dalsze wpisy Ardula to narodziny, święta i wpisy ekonomiczne dotyczące nowych wsi i kopalni.#_

Dziś 15.6.3564
ja Durham Haradur pochowałem mojego ojca i zgodnie z jego testamentem obejmuję we władanie lenno oraz zamek Argonne. Ardul Haradur zmarł spokojną śmiercią przeżywszy 234 lata.

5.11.3564
Mój starszy syn, Durfur, wyjeżdża dziś do stolicy służyć w Królewskiej Gwardii. On i ta jego żądza przygód. Zagroził, że albo rozpoczniemy dalszej odkopywanie podziemi pod zamkiem, albo on wyjedzie szukać szczęścia gdziekolwiek. Widziałem ich emisariusza na pogrzebie ojca. Nie mogłem się ugiąć.

14.43568
Terek nie daje mi spokoju. Uważa, że jego brat ma rację i powinniśmy odkopać i odkryć tajemnice zamku. Podobno zna jakąś organizację czy zakon, który może ukryć prace przed smokami. Głupiec.

23.5.3569
Durfur nie żyje. Nie chcą powiedzieć nic poza “oddał życie dla dobra królestwa”.

11.7.3569
Terek twierdzi, że Durfura zabiły smoki. Chce zemsty. Zaczynam wątpić czy nadaje się na mojego następcę. Może kuzyn Jorgund?

7.8.3569
ja Terek Haradur pochowałem mojego ojca i zgodnie z jego testamentem obejmuję we władanie lenno oraz zamek Argonne. Durham Haradur zmarł od ran odniesionych w czasie pościgu za zbiegłymi niewolnikami przeżywszy 122 lata.

26.11.3569
Śledztwo przeprowadzone przez kuzyna Ryllo wykazało, że ojciec Nabokur, nasz kapłan Horusa jest odpowiedzialny za organizację buntu niewolników a w konsekwencji śmierci mojego ojca. Zostanie dziś stracony za zdradę.

6.4.3570
Zgodziłem się na układ z Darekiem Rukkarsonem. Lumos wykorzysta do własnych celów starą kopalnię pod czarcim wzgórzem a w zamian ich iluzjonista będzie maskował nasze prace przed smokami.

11.9.3570
Prace idą powoli. Trzymamy je w sekrecie i nie chcemy naruszyć konstrukcji zamku.

24.6.3572
W komnacie, którą dziś odkryliśmy jest jakiś portal pokryty napisami w nieznanym alfabecie. Kto to zbudował. Żadne kroniki nie mówią o ludzie, który był tu przed nami. Dlaczego nikt o nich nie wie?

13.9.3572
Ryllo wrócił z3 stolicy z niczym. W królewskiej bibliotece nikt nic nie wie. Ryllo pokazał odkryte napisy zaufanemu bibliotekarzowi ale niestety, nikt nie zna tego alfabetu.

22.9.3572
Pokazałem odkryte napisy iluzjoniście Dareka. Cieszył się jak dziecko. Mówił, że ruiny Saaur są ekstremalnie rzadkie i musi powiedzieć Darekowi. Chciałem go zatrzymać siłą, ale musieliśmy go zabić.

3.5.3573
Odkryliśmy przejście do systemu jaskiń. Musimy go zbadać, ale prawdopodobnie mamy tajne wyjście z zamku.

17.8.3573
Po niemal roku w końcu coś mam. Pewien druid słyszał legendy o Imperium Saaur, które rabowało i podbijało krainy północy. Bez szczegółów.

4.6.3575
Mam dość. Wysyłam Ryllo do Gravillen. Mają tam największą bibliotekę jaką znam i coś na pewno tam jest. Mam dość czekania. Muszę się w końcu czegoś dowiedzieć.

28.6.3575 Nadlatują! Smoki! Muszę____

Kroniki Haradur'a (fragment)

Saga Detroit BringMeThatHorizon BringMeThatHorizon