Saga Detroit

Ciekawe czasy. Coś co nie podoba się mrówkom.

LogoMalkovianRed.pngWszystkie ślady empiryczne i magiczne prowadziły na plac budowy Siedmiu Sióstr. Plany uzyskane z Urzędu Miasta pokrywały się z rysunkiem portalu z domu Santuchiego. Pójście tam miało być jedynie kolejnym krokiem w śledztwie. Wizja lokalna, zorientowanie się w sytuacji.

Weszliśmy prosto w pułapkę. Rusłan ocalały pomiot Baala chciał zemścić się za śmierć Ravenny, Brellla i upadek Devroux. Przypuszczalnie on stał za zabójstwem Tsu Tchi i jej potomka. Być może pułapka zastawiona była nawet nie na nas, a na Ashante. To była jej domena a Rusłan mógł uważać ją za zdrajczynię. W czasie Buntu Siedmiu Sióstr nasza Droga Księżna pomagała Devroux. Przeszkodziła w uwolnieniu Pope’a. Według Johna Malkowicza miała go wywieść i pogrzebać w nieznanym miejscu. Jego informacje nie były dokładne albo świadomie wprowadził mnie w błąd. Pope spoczywał w letargu przykuty pod betonową płytą stanowiącą część portalu, która skrywała otchłań bez dna, aż do nicości ale o tym sza…

Otoczyły nas piekielne ogary a ich Pan ukrywał się w cieniu. Wykorzystał wiele sztuczek by nas zdezorientować. W pewnym momencie sądziłam nawet, że walczę przeciwko własnej matce.

Nasza krew skapywała na płytę i Pope poruszył się po raz pierwszy.

Przybyła Ashante oraz Steven Holmes (onegdaj Kruk). Walka zrobiła się nieco bardziej wyrównana. Holmes uratował Lailę zabijając atakujące ją demoniczne psy. Trzeba przyznać że bron biała jest zadziwiająco skuteczna w walce z takimi istotami.

Rusłan po utracie kolejnych masek w ogóle przestał przypominać ludzką, czy nawet wampirzą istotę. Pokryły go jakieś kolce i pancerz, a jego dotyk palił prawdziwym ogniem. Jeden zadany cios niemal wyeliminował mnie z gry. Upadając odruchowo rozdarłam tkaninę iluzji i odkryłam że mogę otworzyć ją także dla innych. Nie wiem czy im się spodobało. Moja krew przesiąknęła przez płytę i Pope poruszył się po raz drugi.

Na szczęście David i Ashante zaczęli zdobywać przewagę. Rusłan zajęty walką z nimi nie mógł już skutecznie kontrolować piesków i mogłam kazać im warować. Niestety tylko jednego udało mi się wykorzystać do ataku. Reszta zniknęła.

David miał kreatywny pomysł by rozjechać Rusłana walcem i naprawdę, naprawdę byłoby to najwłaściwsze zakończenie tej walki. Ghost in the Shell, Manitou w maszynie, Unitraku przybądź…Ale to Ashante zadała ostateczny cios. Chwilę później uczyniono jej to samo. Widzicie Steven Holmes alias Kruk alias Steven Smith miał wiele imion ale jednego ojca i widocznie żywił do niego sentyment. Jego ojcem był Jack Ruben przywódca Buntu Siedmiu Sióstr skazany na wieczność. Zemsta, motyw stary jak świat. Może to Holmes zaaranżował całą pułapkę, a Rusłan był jedynie marionetką. Może tylko skorzystał z okazji. Przebił Ashante sztyletem i zrzucił jej ciało na dno betonowego sarkofagu, który zaczął pękać.

Mniej więcej na ten moment pojawił się Jack Rivers. Przybył jako obserwator. W jego oczach byliśmy niczym gryzące się psy. Nie zrobił nic tylko patrzał jak David chłepcze krew Ashante. Pogarda, którą czuję do jego rodzaju pozwoliła mi zachować lodowaty spokój i opanowanie. Nie ma powodów do nienawiści. Nie warto nienawidzić prowadzonego na smyczy, wytresowanego psa. Strasznie dużo tu dzisiaj psów, a ktoś przecież trzyma smycz.

Pope przebudził się napojony krwią Księżnej. Uciekliśmy nie chcąc zostać jego kolejnym posiłkiem. Pewnie odwiedzi dziś Ojca. Szkoda, nawet polubiłam Nemo, ale w końcu tego właśnie chciał. Dobrze jest móc wybrać sposób swojej śmierci. Jest w tym jakaś duma.

Mam nadzieję że David nie będzie chciał ujawnić udziału Holmesa (Kruka) w całym zdarzeniu. Wiem że zabolała go śmierć Ashante. Czuł do niej słabość, w końcu napoiła go swoją krwią.

Być może sympatia była odwzajemniona. Czy na tyle jednak by pozostawić go przy życiu, po tym jak poznał jej głęboko skrywany sekret – Pope’a? Ja i Laila raczej nie miałybyśmy tyle szczęścia.

Dla Koterii bardziej wartościowy jest Wdzięczny Kruk Sojusznik niż Martwy Kruk lub Ścigany, Wkurzony Kruk, a już najgorszym rozwiązaniem mógłby byś Kruk Lepszy Kłamca. (alias Holmes- nie zapominajmy).

Comments

BringMeThatHorizon BringMeThatHorizon

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.